Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gmina Rybno

AKTUALNOŚCI, strona 2:

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” rozpoczęty

Utworzono dnia 07.02.2020

     Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego 9 stycznia zainaugurowała dziesiątą - jubileuszową edycję konkursu plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi”, kierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” i ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, a w jego organizacji wspierają Kasę: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

czytaj dalej na temat: X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” rozpoczęty

,,Język angielski dla każdego" - spotkanie w gminie Rybno

Utworzono dnia 05.02.2020

   ,,Język angielski dla każdego" realizowany w Rybnie to inicjatywa wójta gminy Damiana Jaworskiego oraz mieszkanki gminy, członka Zarządu Powiatu Bożeny Samson, która w głosowaniu budżetowym uzyskał aż 21 414,05 punktów. 

Kursy realizowane są od końca stycznia i potrwają do listopada 2020 roku. Na każdym ze szkoleń uczestnicy przez 10 miesięcy będą rozwijać swoje umiejętności językowe pod okiem wykwalifikowanych lektorów, na dwóch poziomach trudności: podstawowym i średnio zaawansowanym. Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikaty.
W czwartek, 30 stycznia odbyło się pierwsze wspólne spotkanie uczestników kursu realizowanego w Rybnie, na którym wicestarosta Tadeusz Głuchowski wraz z wójtem Damianem Jaworskim dokonali oficjalnego rozpoczęcia projektu.

czytaj dalej na temat: ,,Język angielski dla każdego" - spotkanie w gminie Rybno

Spotkanie Noworoczne w Wężykach

Utworzono dnia 27.01.2020

   25 stycznia 2020r. w świetlicy wiejskiej w Wężykach odbyło się pierwsze Spotkanie Noworoczne. Mieszkańcy gminy Rybno mogli obejrzeć pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, skosztować wyrobów nowo powstających Kół Gospodyń Wiejskich, a także bawić się przy muzyce zespołu muzycznego Agenci. Dziękujemy mieszkańcom za liczne przybycie oraz wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia, szczególnie KGW „Babeczki z Rybna”, radnym, pracownikom Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybnie.

czytaj dalej na temat: Spotkanie Noworoczne w Wężykach

Ogłoszenie - Azbest 2020

Utworzono dnia 27.01.2020

   W związku z planowanym wystąpieniem przez Urząd Gminy Rybno do Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w sprawie dotacji na odbiór, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z nieruchomości położonych na terenie gminy Rybno w 2020 r.  informuję, że od 30.01.2020 r. do 28.02.2020 r. w Urzędzie Gminy w Rybno, pok. 18, przyjmowane będą wnioski dotyczące zgłoszenia do odbioru i utylizacji odpadów azbestowych z nieruchomości na terenie gminy Rybno.

O bezpłatny odbiór i utylizację ubiegać się mogą osoby fizyczne, nieprowadzące działalności gospodarczej, będące właścicielami, użytkownikami wieczystymi lub zarządcami nieruchomości położonych na terenie gminy Rybno. Składając wniosek należy dokładnie określić rodzaj wyrobu (np. płyty faliste azbestowo-cementowe dla budownictwa), ilość w m² lub Mg oraz wypełnić na miejscu w Urzędzie Gminy niezbędne załączniki.

Wniosek wraz z załącznikami można pobrać w Urzędzie Gminy Rybno, pok. 18.

 

Wójt Gminy Rybno

/-/ Damian Jaworski

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie - Azbest 2020

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY RYBNO z dnia 24 stycznia 2020 r.

Utworzono dnia 27.01.2020

OBWIESZCZENIE

WÓJTA GMINY RYBNO

z dnia 24 stycznia 2020 r.

 

o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko

 

 

Wójt Gminy Rybno

/-/ Damian Jaworski

czytaj dalej na temat: OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY RYBNO z dnia 24 stycznia 2020 r.

Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW rozpoczyna kampanię społeczną 4U!

Utworzono dnia 24.01.2020

Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW rozpoczyna kampanię społeczną 4U!   Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową kampanii społecznej 4U! (www.4u.tpcoe.gov.pl), na której znajdują się film oraz animacje edukacyjne przedstawiające...

czytaj dalej na temat: Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW rozpoczyna kampanię społeczną 4U!

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 61

W poprzednim tygodniu: 461

W tym miesiącu: 942

W poprzednim miesiącu: 2417

Wszystkich:

Imieniny

Lokalizacja