Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gmina Rybno, powiat sochaczewski, woj. mazowieckie

Budowa i rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w Nowej Wsi

Utworzono dnia 17.03.2023

 

 

   W dalszym ciągu trwają prace związane z rozbudową i modernizacją istniejącej Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Nowa Wieś w gminie Rybno. Ta duża inwestycja, na którą samorząd pozyskał dofinansowanie, przebiega zgodnie z harmonogramem. Kolejne etapy tego zadania są realizowane, a firma Trakt z Kutna nie napotyka się na większe problemy, nie bez znaczenia jest też pogoda, która sprzyja realizacji przedsięwzięcia.

Wykonywane jest aktualnie docieplanie — elewacji oraz pokrycia dachowego budynku Stacji Uzdatniania Wody. Trwa budowa zbiornika retencyjnego na wodę wraz z rurociągami technologicznymi. Budowana jest także wiata garażowa na agregat prądotwórczy. Firma jest również w fazie modernizacji obudów studni głębinowych wraz z rurociągami tłocznymi. Montowany jest także zestaw pomp sieciowych w budynku Stacji Uzdatniania Wody.

 

A jak dopowiada Damian Jaworski – wójt gminy Rybno, który regularnie odwiedza Nową Wieś, by podglądać kolejne etapy inwestycji, wewnątrz budynku prowadzone są prace wykończeniowe: trwa układanie gresu, wykonywanie sufitów podwieszanych, prowadzone są prace malarskie, elektryczne, hydrauliczne, montaż drzwi oraz parapetów wewnętrznych pod oknami.

 

Wstępnie planowane zakończenie inwestycji przewiduje się na maj 2023 r.

Należy przypomnieć, iż na to zadanie gmina pozyskała niemałe dofinansowanie. Jedno — w wysokości 1 312 814 zł pochodziło z dotacji od Urzędu Marszałkowskiego, drugie dofinansowanie, które uzyskała gmina, na to zadanie wynosiło 1 224 922,74 zł. To wysokość bezzwrotnego dofinansowania, jakie rząd PIS przyznał gminie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Na realizację tego zadania samorząd gminy Rybno przeznaczył również pozyskaną subwencję z Ministerstwa Finansów w kwocie 1 059 034,00 zł. Jednak to nie wszystko, bo pod koniec 2022 roku z budżetu Województwa Mazowieckiego pozyskaliśmy również 900 000,00 zł na dalsze prace związane z realizacją zadania pod nazwą „System gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Rybno – etap II. Z pozyskanych środków wykonana zostanie wymiana filtrów uzdatniających wodę wraz z armaturą i rurociągami technologicznymi (wewnątrz Stacji Uzdatniania Wody).

 

 

Budowa i rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w Nowej Wsi

Utworzono dnia 17.03.2023, 14:21

Urząd Gminy Rybno
Długa 20, 96-514 Rybno
powiat sochaczewski
woj. mazowieckie
tel. 46 861-14-38
pełne dane kontaktowe »

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 563

W poprzednim tygodniu: 844

W tym miesiącu: 2608

W poprzednim miesiącu: 3496

Wszystkich:

Imieniny

Lokalizacja