Dofinansowanie z WFOŚiGW na usuwanie wyrobów azbestowych
Gmina Rybno pozyskała 30 000,00 zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na realizację zadania z zakresu ochrony ziemi w ramach programu „Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa mazowieckiego”, co stanowi 65,93% kosztu kwalifikowanego zadania.

Dzięki otrzymanym środkom oraz wkładowi własnemu z budżetu gminy możliwa będzie realizacja zadania pod nazwą: „Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Rybno”. Całkowita wartość zadania wyniesie 45 500,00 zł, z czego wkład własny z budżetu gminy to 15 500,00 zł. Masa azbestu, który zostanie usunięty, wyniesie około 70 ton (Mg).
Dzięki temu dofinansowaniu mieszkańcy naszej gminy będą mogli całkowicie bezpłatnie przekazać odpady zawierające azbest. Co roku realizujemy ten program i cieszę się, że również w 2026 roku możemy kontynuować działania służące zdrowiu naszych mieszkańców i ochronie środowiska. Pamiętajmy – usuwanie azbestu to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia i bezpieczeństwa.
































