Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gmina Rybno, powiat sochaczewski, woj. mazowieckie

Gmina Rybno realizuje projekt „Mazowsze bez smogu”

Utworzono dnia 03.07.2024

 

 

     27 czerwca br. w Warszawie odbyło się oficjalne otwarcie projektu „Mazowsze bez Smogu”. Gmina Rybno realizuje projekt pod nazwą „Mazowsze bez smogu”, w ramach Priorytetu II „Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza” dla Działania 2(i) „Wspieranie efektywności energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych Funduszy Europejskich dla Mazowsza na lata 2021-2027. Całkowita wartość realizacji projektu wyniesie około 1 600 000,00 zł.

 

 

Pozyskaliśmy dofinansowanie ze środków finansowych budżetu Województwa Mazowieckiego na realizację działań w ramach projektu. Wsparcie wyniosło 1 355 065,09 zł i przeznaczone zostanie na ochronę powietrza dla stref w województwie mazowieckim, w tym naszej gminy – mówi Damian Jaworski, wójt gminy Rybno. W ramach programu każdy samorząd gminny ma obowiązek zatrudnienia co najmniej jednego ekodoradcy – dodaje wójt.

 

Dzięki pozyskanym środkom finansowym samorząd zatrudnił: ekodoradcę, wyposaży stanowisko jego pracy, zapewni narzędzia i usługi niezbędne do pracy, przeprowadzi działania edukacyjne, a także sfinansuje koszty audytów energetycznych i przeglądów kominiarskich w gospodarstwach domowych i ubogich energetycznie. Z ww. środków zakupiony zostanie także samochód służbowy lub smogowóz.

 

 

Jak zaznacza wójt, samorząd często korzysta ze środków pozyskanych w ramach poprawy środowiska, projektów ekologicznych itp. – Pozyskaliśmy m.in. dofinansowanie na wymianę urządzeń grzewczych w indywidualnych gospodarstwach domowych, w tym na wymianę w szkole starych pieców olejowych na nowe. Poprzez pozyskane środki w ramach programów mieszkańcy mają w domach m.in. nowe ekologiczne piece na pellet, gaz, ale także panele fotowoltaiczne czy kolektory słoneczne – wymienia Wójt Gminy Rybno Damian Jaworski.

 

 

 

Gmina Rybno realizuje projekt „Mazowsze bez smogu”

Utworzono dnia 03.07.2024, 14:16

Urząd Gminy Rybno
Długa 20, 96-514 Rybno
powiat sochaczewski
woj. mazowieckie
tel. 46 861-14-38
pełne dane kontaktowe »

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 607

W poprzednim tygodniu: 685

W tym miesiącu: 1292

W poprzednim miesiącu: 3141

Wszystkich:

Imieniny

Lokalizacja