Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gmina Rybno, powiat sochaczewski, woj. mazowieckie

Projektu UE

Nowa wiata przystankowa w Rybnie

Utworzono dnia 03.06.2026

 

    Rozpoczęły się prace związane z realizacją zadania polegającego na montażu nowej wiaty przystankowej w miejscowości Rybno. Prace realizuje firma „EKO-INSTAL” Wiesław Maślanka. Łączna wartość zadania to około 21 000,00 zł. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków budżetu Gminy Rybno.

W ramach zadania wykonane zostaną m.in.:
- demontaż istniejącej wiaty przystankowej,
- wydzielenie i wyrównanie terenu,
- przygotowanie podłoża,
- montaż i osadzenie nowej wiaty przystankowej,
- uporządkowanie terenu po zakończeniu prac.

 

 

Koszt realizacji zadania wyniesie:
- przygotowanie podłoża oraz montaż nowej wiaty przystankowej wraz z wykonaniem niezbędnych robót towarzyszących – ok. 6 000,00 zł,
- zakup nowej wiaty przystankowej – ok. 15 000,00 zł.

 

 

Serdeczne podziękowania kieruję do Rady Gminy Rybno wraz z Przewodniczącą Panią Iwoną Brodowską za zabezpieczenie środków finansowych na realizację tego zadania. Dziękuję również Pani Katarzynie Pytlak – podinspektor w Referacie Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Rybno, za sprawną koordynację działań związanych z realizacją inwestycji. Słowa uznania kieruję także do firmy „EKO-INSTAL” Wiesław Maślanka za profesjonalne wykonywanie prac, zaangażowanie, rzetelność oraz sprawną realizację powierzonego zadania. Realizacja inwestycji znacząco wpłynie na poprawę komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców korzystających z komunikacji publicznej. Nowa wiata zapewni ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz podniesie standard infrastruktury przystankowej na terenie gminy. To kolejna wiata przystankowa montowana w tym roku na terenie gminy Rybno. Jest to również kolejny rok z rzędu, w którym samorząd konsekwentnie inwestuje w rozwój infrastruktury przystankowej. Dziękuję mieszkańcom za wyrozumiałość i cierpliwość w trakcie prowadzonych prac. Już wkrótce nowa wiata będzie służyć wszystkim użytkownikom komunikacji publicznej.-mówi wójt gminy Rybno Damian Jaworski.

 

Nowa wiata przystankowa w Rybnie

Utworzono dnia 03.06.2026, 10:47