Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gmina Rybno, powiat sochaczewski, woj. mazowieckie

Prace remontowe w Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie idą zgodnie z planem

Utworzono dnia 20.11.2023

 

 

    Cały czas trwają prace związane z realizacją inwestycji pn. „Przebudowa ze zmianą parametrów użytkowych i technicznych istniejącego budynku użyteczności publicznej – strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie”. Na wykonanie tej inwestycji pozyskaliśmy dofinansowanie w kwocie 828 000,00 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych — edycja II. Całkowita wartość prac wyniesie około 1 000 000,00 zł.

 

Przypomnijmy. Zadanie swoim zakresem obejmuje wykonanie m.in. następujących prac: wymiana instalacji centralnego ogrzewania, wymiana instalacji elektrycznej wraz z montażem oświetlenia i osprzętu elektrycznego, wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej, remont ścian, podłóg, sufitów i sanitariatów, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Zostanie wykonany m.in. generalny remont górnej sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie, klatki schodowej, sanitariatów oraz pomieszczeń towarzyszących.

 

Cały czas prac dogląda wójt Damian Jaworski.

 

Co bardzo mnie cieszy, prace postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem. Organizujemy w razie potrzeb w Urzędzie Gminy Rybno narady, spotkania konsultacyjne, w których bierze udział firma, kierownik budowy, inspektorzy, druhowie z OSP Rybno, pracownik urzędu oraz ja. Wspólnie podejmujemy decyzje, które dotyczą prowadzonej inwestycji. Dziękuję pracownikom urzędu i strażakom za pomoc i pilotowanie prowadzonej inwestycji. Remont tego obiektu to bardzo wyczekiwana inwestycja, przede wszystkim przez środowisko rybnowskich strażaków. Przyznaję, że za długo czekaliśmy z jego remontem, jednak jak tylko pojawił się program i możliwość pozyskania środków zewnętrznych na ten cel — zdecydowaliśmy, że to najwyższy czas, by zająć się tym zadaniem. Mogę szczerze powiedzieć, że jestem pod wrażeniem tempa i jakości wykonywanych prac. To dobrze rokuje na końcowy efekt, na który musimy jeszcze chwilę poczekać, ale patrząc na zakres prac, jestem spokojny i dobrej myśli, że odbiór robót będzie pomyślny, a efekt wykonanych prac pozytywnie nas zaskoczy. Cieszę się, że jednostka OSP Rybno doczekała się tego remontu i już za około 1 miesiąc wygląd sali, sanitariatów i innych pomieszczeń będzie zdecydowanie inny – lepszy, nowocześniejszy – dodaje Wójt Gminy Rybno Damian Jaworski. W ciągu ostatnich lat udało się m.in. pozyskać średni samochód ratowniczo–gaśniczy Renault D16 z wyposażeniem dla OSP Erminów. W tym roku zaś lekki samochód kwatermistrzowski trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieńcu. Została wyremontowana w 2021 roku sala Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieńcu oraz w 2022 roku garaż, sanitariaty-łazienki i szatnia w OSP Wężyki. W 2023 roku zakończyły się prace związane z generalnym remontem Ochotniczej Straży Pożarnej w Cyprianach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Matyldowie. Były również prowadzone inne prace remontowe w naszych OSP- mówi wójt gminy Rybno Damian Jaworski.

 

Autor: Maria Białkowska

 

Prace remontowe w Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie idą zgodnie z planem

Utworzono dnia 20.11.2023, 08:57

Urząd Gminy Rybno
Długa 20, 96-514 Rybno
powiat sochaczewski
woj. mazowieckie
tel. 46 861-14-38
pełne dane kontaktowe »

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 38

W poprzednim tygodniu: 670

W tym miesiącu: 243

W poprzednim miesiącu: 2976

Wszystkich:

Imieniny

Lokalizacja