Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gmina Rybno, powiat sochaczewski, woj. mazowieckie

Rozpoczął się remont Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie

Utworzono dnia 22.05.2023

 

 

    Strażnica OSP w Rybnie właśnie przechodzi długo wyczekiwany remont. Inwestycja pod nazwą „Przebudowa ze zmianą parametrów użytkowych i technicznych istniejącego budynku użyteczności publicznej – strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie”. Na wykonanie tej inwestycji samorząd gminy Rybno pozyskał dofinansowanie w wysokości 828 000,00 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych — edycja II. Całkowita wartość prac wyniesie 843 657,00 zł.

 

    To bardzo wyczekiwana inwestycja, nie tylko przez strażaków, ale również przez wszystkich, całą naszą społeczność. Udało się pozyskać środki finansowe i rozpocząć prace. Na terenie gminy mamy 6 jednostek OSP straży i każda jest sukcesywnie doinwestowywana jak nie w sprzęt to właśnie poprzez modernizację, remont budynku na zewnątrz i w środku. Śmiało mogę powiedzieć, iż dzięki pozyskiwanym w ostatnich latach środków zewnętrznych na terenie naszej gminy bardzo dużo robione jest dla wszystkich naszych OSP, co było podkreślane również podczas odbytych spotkań sprawozdawczych wszystkich gminnych jednostek OSP – mówi Damian Jaworski, wójt gminy Rybno. Wspomnę o dwóch wozach strażackich — w ciągu tej kadencji m.in. pozyskaliśmy średni samochód ratowniczo – gaśniczy Renault D16 z wyposażeniem dla OSP Erminów. W tym roku z kolei lekki samochód ratowniczo-gaśniczy trafi do Ochotniczej Straży Pożarnej z Jasieńca. Prowadzimy Generalny remont Ochotniczej Straży Pożarnej w Matyldowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Cyprianach. Została wyremontowana w 2021 roku sala Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasieńcu oraz w 2022 roku garaż, sanitariaty-łazienki i szatnia w OSP Wężyki. Były również prowadzone inne prace remontowe w naszych OSP. – dodaje wójt.

 

Zadanie swoim zakresem obejmuje wykonanie m.in. następujących prac: wymiana instalacji centralnego ogrzewania, wymiana instalacji elektrycznej wraz z montażem oświetlenia i osprzętu elektrycznego, wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej, remont ścian, podłóg, sufitów i sanitariatów, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej.

Zostanie wykonany generalny remont górnej sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie wraz z sanitariatami. Remont wykonuje firma PPKU ELBO S.C. z Sochaczewa. Przewidywany termin ukończenia prac to wrzesień/ październik 2023.

 

Rozpoczął się remont Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie

Utworzono dnia 22.05.2023, 09:58

Urząd Gminy Rybno
Długa 20, 96-514 Rybno
powiat sochaczewski
woj. mazowieckie
tel. 46 861-14-38
pełne dane kontaktowe »

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 599

W poprzednim tygodniu: 877

W tym miesiącu: 2724

W poprzednim miesiącu: 3603

Wszystkich:

Imieniny

Lokalizacja