22 maja 2026 r. podczas XXIII sesji Rady Gminy Rybno podczas sesji dotyczącej udzielenia absolutorium, Radni jednogłośnie udzielili wójtowi gminy Rybno Damianowski Jaworskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu Gminy Rybno za 2025 rok. Podczas sesji przedstawiony został Raport o stanie Gminy Rybno za 2025 rok oraz sprawozdanie finansowe z wykonania budżetu za 2025 rok.
Sprawozdanie finansowe uzyskało pozytywne opinie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Rybno oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie. Szczególnie ważna jest pozytywna opinia Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie zawarta w Uchwale Nr 3.f.1/51/2026 w sprawie opinii o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Rybno dotyczącym udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Rybno za 2025 rok. To potwierdzenie, że działania samorządu były prowadzone w sposób odpowiedzialny, zgodny z prawem i z troską o stabilny rozwój naszej gminy.

To dla mnie ogromny zaszczyt, ale również silne zobowiązanie do dalszej odpowiedzialnej i efektywnej pracy na rzecz naszej wspólnoty samorządowej. Dzięki pozyskanym dofinansowaniom oraz środkom zabezpieczonym w budżecie gminy, rok 2025 był czasem intensywnej pracy i realizacji wielu ważnych inwestycji, które przyczyniły się do poprawy komfortu życia mieszkańców gminy Rybno. Zabezpieczone środki własne w budżecie pozwoliły również na sprawne funkcjonowanie instytucji, które każdego dnia wspierają mieszkańców i realizują ważne zadania publiczne: Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie im. Zygmunta Pruskiego. To wszystko nie byłoby możliwe bez współpracy i zaangażowania wielu osób, instytucji oraz organizacji działających na rzecz naszej gminy. Dlatego serdecznie dziękuję: Radzie Gminy Rybno z Przewodniczącą Panią Iwoną Brodowską, Pracownikom Urzędu Gminy, Pani Skarbnik Grażynie Dybiec, Pracownikom jednostek organizacyjnych: Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi im. Zygmunta Pruskiego oraz Gminnej Biblioteki Publicznej, Druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych, Sołtysom i Radom Sołeckim, Członkom Kół Gospodyń Wiejskich „Babeczki z Rybna” i „Kuchareczki z Gminy Rybno”, Członkom Stowarzyszenia Seniorów Gminy Rybno, Środowisku sportowemu – działaczom, trenerom i zawodnikom Klubu Sportowego Gotard Rybno oraz Centrum Szkolenia Piłkarskiego w Rybnie, Harcerzom z 55. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Maki”, Członkom Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Proboszczowi parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Rybnie ks. Zbigniewowi Łuczakowi, Posłom na Sejm RP: Panu Maciejowi Małeckiemu i Panu Mirosławowi Adamowi Orlińskiemu, Przedstawicielom administracji rządowej, w tym Wojewodzie Mazowieckiemu Panu Rafałowi Frankowskiemu, Samorządowcom szczebla wojewódzkiego i powiatowego, w tym Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Panu Adamowi Struzikowi, Radnemu Sejmiku Województwa Mazowieckiego Panu Michałowi Orlińskiemu, Staroście Powiatu Sochaczewskiego Pani Jolancie Gonta, Pani Bożenie Samson oraz Zarządowi i Radnym Powiatu Sochaczewskiego, Sponsorom, darczyńcom i wszystkim osobom dobrej woli, a przede wszystkim mieszkańcom gminy Rybno – za zaufanie, obecność, wsparcie oraz konstruktywne uwagi, które pomagają działać jeszcze skuteczniej. Dziękuję również mojej rodzinie i najbliższym za codzienne wsparcie, cierpliwość i wyrozumiałość. To, co udało się osiągnąć w 2025 roku, jest efektem wspólnej pracy wielu ludzi dobrej woli. Ten sukces nie należy do jednej osoby – to sukces całej naszej wspólnoty samorządowej. Dziękuję za okazane zaufanie i zapewniam, że nadal będę robił wszystko, aby jak najlepiej służyć mieszkańcom gminy Rybno. Przed nami kolejne wyzwania, inwestycje i ambitne plany. Wierzę, że wspólnie możemy osiągnąć jeszcze więcej dla dobra naszej małej Ojczyzny.-mówi wójt gminy Rybno Damian Jaworski.