Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gmina Rybno

WAŻNY KOMUNIKAT DOTYCZĄCY KORONAWIRUSA!!! W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa, od dnia 12 marca 2020 r. do odwołania Urząd Gminy Rybno obsługuje wyłącznie sprawy pilne w sekretariacie urzędu i w Urzędzie Stanu Cywilnego na parterze. W urzędzie obowiązuje zakaz poruszania się po pozostałych pokojach. Jeśli zajdzie pilna potrzeba rozmowy z pracownikiem, zostanie on poproszony o zejście do klienta i udzielenie wyjaśnień. Apel do osób robiących opłaty W związku z zaleceniami Prezesa Rady Ministrów w sprawie ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa apelujemy, aby wszystkie osoby robiące opłaty w kasie urzędu zrezygnowały z wyjścia z domu i korzystały z bankowości elektronicznej. Pamiętajmy, że opłaty można uiścić również za pośrednictwem platform bankowości internetowej. Osoby starsze mogą w tym celu skorzystać z pomocy kogoś z rodziny. APEL!!! Wychodźmy z domu, tylko wtedy kiedy musimy! Starajmy się jak najmniej się przemieszczać! Izolacja sprzyja ograniczaniu rozprzestrzenianiu się wirusa! Uważajmy na osoby, które znajdują się w grupach ryzyka, pomagajmy Im! Unikajmy kontaktu z osobami chorymi! Odżywiajmy się zdrowo! Śpijmy dużo! Dbajmy o higienę! Myjmy ręce wodą z mydłem lub używajmy środka do dezynfekcji na bazie alkoholu!

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

   Plan gospodarki niskoemisyjnej to dokument strategiczny sporządzany na lata 2016-2020 dla Gminy Rybno z zakresu działań na rzecz rozwijania gospodarki niskoemisyjnej. 

PGN to rodzaj przewodnika systematyzującego działania, których realizacja ma na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń z terenów miejskich, a także, co równie istotne, podniesienie efektywności energetycznej i zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii (OZE). Przygotowywany dokument otworzy również drogę podmiotom ubiegającym się o dotację w ramach funduszy europejskich na lata 2016-2020.

 


 

 

Zadaniem PGN jest osiągnięcie celów określonych w unijnym pakiecie energetyczno-klimatycznym (tzw. pakiet 3x20) do 2020 tj.:

 • redukcja emisji gazów cieplarnianych o 20%;
 • zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii do 20%;
 • redukcja energii finalnej poprzez podniesienie efektywności energetycznej o 20%.

 

Działania zawarte w Planie dla Gminy Rybno są ukierunkowane na cele w zakresie:

 • realizacji działań na rzecz efektywności energetycznej,
 • zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego,
 • łagodzenie skutków wzrostu cen energii,
 • zapobiegania wyczerpywania się zasobów,
 • zapewnienie konkurencyjności gospodarki,
 • promocji nowych wzorców konsumpcji,
 • adaptacji do skutków zmian klimatu,
 • ochrony klimatu i redukcji emisji gazów cieplarnianych.

 

Zapraszamy z zapoznaniem się z aktualizacją "Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Rybno"

 

ZAŁĄCZNIKI:

Urząd Gminy Rybno
Długa 20, 96-514 Rybno
powiat sochaczewski
woj. mazowieckie
Tel. 46 861-14-38

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Lokalizacja