Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gmina Rybno, powiat sochaczewski, woj. mazowieckie

Zakończyły się prace związane z montażem nowych pieców olejowych oraz montażem automatyki kotłowni

Utworzono dnia 04.01.2024

Beneficjent: Gmina Rybno

Tytuł projektu: Obniżenie poziomu niskiej emisji i poprawa jakości powietrza poprzez wymianę urządzeń grzewczych w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie Gminy Rybno

Cele: Projekt dotyczy wymiany źródeł ciepła (kotłów, pieców, urządzeń grzewczych) w gospodarstwach domowych i budynkach publicznych na źródła ciepła spalające biomasę, lekkie oleje opałowe lub wykorzystujące paliwa gazowe.
Dodatkowo projekt dotyczy również inwestycji w odnawialne źródła energii (OZE) z zakresu systemów fotowoltaicznych (energia elektryczna) i kolektorów słonecznych przeznaczonych na cele ciepłej wody użytkowej.

Wartość projektu: 1 674 346,68 zł

Dofinansowanie z UE: 1 124 987,91 zł

więcej o projektach unijnych www.mapadotacji.gov.pl

 

 

 

 

    W Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie zakończyły się prace związane z wymianą starych pieców olejowych na nowe, producenta Buderus, typ Logano Plus SB 625-240 kw. Prace wykonane zostały w ramach realizacji zadania pn. „Obniżenie poziomu niskiej emisji i poprawa jakości powietrza poprzez wymianę urządzeń grzewczych w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie gminy Rybno”. Na realizację inwestycji gmina pozyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.


Całkowita wartość prac inwestycyjnych wyniosła około 262 940,58 zł.

 

Dziękuję Marszałkowi Województwa Mazowieckiego Adamowi Struzikowi oraz posłowi Mirosławowi Adamowi Orlińskiemu za przekazanie środków finansowych na realizację inwestycji. Dziękuję radnym gminy Rybno za wyasygnowane z budżetu gminy Rybno środków finansowych na przeprowadzenie prac. Pracownikom urzędu gminy Rybno dziękuję za przygotowanie dokumentacji oraz merytoryczny nadzór nad całą inwestycją.-mówi wójt gminy Rybno Damian Jaworski.

 

 

Zakończyły się prace związane z montażem nowych pieców olejowych oraz montażem automatyki kotłowni

Utworzono dnia 04.01.2024, 10:23

Urząd Gminy Rybno
Długa 20, 96-514 Rybno
powiat sochaczewski
woj. mazowieckie
tel. 46 861-14-38
pełne dane kontaktowe »

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 604

W poprzednim tygodniu: 685

W tym miesiącu: 1289

W poprzednim miesiącu: 3141

Wszystkich:

Imieniny

Lokalizacja